About

SEO Danışmanlığı

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz kavramlardan biri de SEO’dur. “SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Ülkemizde de Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen SEO dijital pazarlama alanında en önemli alanlardan biridir.

About

Search Engine Optimization

Daha basit bir şekilde anlatmak gerekirse ise, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Kullanıcılara yani potansiyel müşterilerinize yaptıkları sorgulara yönelik en alakalı, doğru ve açıklayıcı sonuçları çıkarmayı hedefleyen arama motorlarının kriterlerini öğrenerek bunlara göre gerekli optimizasyonların yapılmasını sağlayan sürecin tamamına SEO deniliyor diyebiliriz.

SEO sadece Google üzerinde yapılıyor olduğu düşünülse de Bing SEO ve Yahoo SEO de oldukça popülerdir. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan arama motoru Google olduğu için daha çok Google üzerinde yapılan çalışmalara yoğunlaşılmıştır.

On-Page SEO – Off-Page SEO

Site içi SEO, daha üst sıralarda yer almak ve arama motorlarında daha kaliteli trafik kazanmak için web sayfalarını yapılan iyileştirmelerdir. Site dışı SEO’nun aksine, optimize edilebilecek bir sayfanın hem içerik hem de HTML kaynak kodu optimize edilmektedir.

Site dışı SEO, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfasındaki (SERP) konumunu iyileştirmek için kullanılabilecek teknikleri ifade eder. Birçok kişi site dışı SEO’yu backlink alma ile ilişkilendirir ancak bu yalnızca o değildir. Sosyal medya pazarlaması da off-page SEO için oldukça önemlidir.

Whatsapp ile
bağlanmaya
hazır mısın ?

Mesaj yazın, görüntülü arayın.
harekete geçmenin tam zamanı olabilir…

Max Media İstanbul

Şekerhane Mh. Yaylayolu Cd.
Yeniacun Apt. No:34/1 07400 Alanya

istanbul@maxmedia.com.tr

+90 536 520 61 05

Max Media Alanya

Şekerhane Mh. Yaylayolu Cd.
Yeniacun Apt. No:34/1 07400 Alanya

alanya@maxmedia.com.tr

+90 242 511 92 74

Go Max Media

Copyright Go Max Media © 2021 – 2023 All Rights Reserved
contact-section